תיכון

logo

תיכון העמותה – מסלול קורצ'אק באשל הנשיא

תיכון קורצ'אק קולט תלמידים חדשים.
להרשמה לכיתות ט׳-י״ב ניתן לפנות ליהונתן דביר – 054-7567594 , מייל: yehonathand@gmail.com
לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר http://waldorfkorczak.weebly.com
ולפייסבוק מסלול קורצ'אק אשל הנשיא

tichon

מסלול קורצ'אק הוקם בספטמבר 2013, כתה ט' יחידה, עם 15 תלמידים בתוך בית הספר החקלאי "אשל הנשיא". החל מ-ספטמבר 2016 מונה התיכון, כבר 4 כתות, ובכך מאפשר לימודי ולדורף רצופים מהגן ועד יב׳. כתות המסלול ממוקמות בפינה מקסימה בין עצי זית, מדשאה ושדות של כפר. לצד כתות האם של המסלול נמצאות הסדנאות השונות בהן עובדים תלמידי התיכון יום-יום במקביל ללימודי הנושאים העיונים. התלמידים עובדים בסדנאת נגרות, קרמיקה, פיסול, ציור, רישום, ליבוד, קליעת סלים, ויטראז' (עבודות אומנותיות בזכוכית צבעונית) ועוד.
את מסלול קורצ'אק מנהלים מורי המסלול במשותף כשצוות המחנכים הינו הלב הפועם והמכוון שלו.
המסלול שם דגש על גיבוש ועשייה של פרויקטים רבים במסגרת הכתתית אך גם מאפשר מפגשים ויצירת קשרים רבים עם תלמידי השכבה עבור התלמידים שמחפשים להרחיב את המעגל החברתי שלהם מעבר למעגל של כתת האם. מנסיוננו, מאז שהוקם המסלול תלמידיו מצליחים להשתלב היטב מבחינה חברתית באשל, ויוצרים קשרים חברתיים רבים גם עם תלמידים שלא לומדים בו.

תלמידי המסלול עוברים גם הכנות לבחינות הבגרות. בחלק מהמקצועות הם לומדים לבגרות עם מורי אשל הנשיא וחלק מהנושאים נלמדים עם מורי המסלול.

למה כדאי להצטרף למסלול קורצ'אק?
המסלול מאפשר חוויה חברתית ולימודית מצמיחה ומגוונת. מצד אחד גיבוש ואינטימיות עם כתת האם והמחנך ומצד שני מאפשר לתלמידים שמחפשים קשרים נוספים מפגשים רבים עם שאר תלמידי השכבה לתלמידים שמחפשים הכרויות וחברויות מחוץ לכתת אם.
המסלול מציע הכשרה רחבה ומקיפה בתחומים רבים המשלימים את הלימוד של הנושאים העיוניים מסדנאות נגרות ועד עבודה בתאטרון ובאומנות. בנוסף אנו יוצאים לשבועות מיוחדים ברחבי הארץ הכוללים התנסויות בניווט, עבודת צוות, עבודה חקלאית, עבודה עם ילדים בסיכון ועוד.
צוות התיכון שואף לכך שבוגרי המסלול יוצאו לחייהם העצמאיים עם כמה שיותר כלים וכוחות פנימיים להתמודדויות עם האתגרים של עולם המבוגרים. סקרנות, יוזמה, ביטחון עצמי ויכולת לעבוד בצוות עם חברי הכתה, כל אלה דברים שנבנים דרך האתגרים והפרויקטים המשותפים (שבועות ניווט, הצגת תאטרון), הלימוד החוויתי והמגוון והעבודה בסדנאות הרבות בהן עובדים תלמידי המסלול.

ניתן לקרוא עוד על הגישה ועל הבוגרים בקישורים הבאים.
אודות חינוך וולדוף: תיכון.
http://www.waldorf-harduf.org/tichon_3rdSeventh.htm
בוגרי וולדורף
http://www.antro.org.il/school/survey